Zeytinburnu Kürtaj

Zeytinburnu Kürtaj hakkında yanlış bilinen, kafa karıştıran duyumlar ve asıl gerçeklerden bahsedeceğiz. Her ne kadar günümüzde modern tıp sayesinden oldukça basit bir operasyona dönüşen kürtaj işleminden eskisi kadar korkulmasa da hala daha kulaktan dolma bilgiler birçok kişinin aklını bulandırmakta. Sağlık kuruluşlarında steril ortamlarda modern ekipmanlarla doktorlar tarafından gerçekleştirilen gebeliği sonlandırma işlemi cerrahi operasyon sınıfına dahildir. 

Zeytinburnu Kürtaj ağrı ve acı veren bir işlem midir? İşlem öncesinde hastaya genel veya lokal anestezi verilir ve hasta işlem esnasında hiçbir acı hissetmez.  Operasyon sonrasında regl sancısına benzeyen hafif bir ağrı duyulabilir, doktorun vermiş olduğu ağrı kesici ve antibiyotikler mutlaka kullanılmalıdır. 

Gebelik testi pozitif çıktığında direkt kürtaj olunabilir mi? Gebelik testlerinde ufak da olsa yanılma payı vardır, kişinin testi pozitif çıkmış ise bir sağlık kuruluşuna başvurarak gebeliğin kaçıncı haftasında olduğunu öğrenmelidir.  Kartal Kadın Doğum Merkezimize gelerek ultrason muayenesinden geçmelisiniz.  Doktorunuzun kürtajı onaylaması için ultrasondan gebelik kesesini görmesi gerekmektedir. 

Zeytinburnu Kürtaj işlemi çocuk sahibi olmayı engeller mi? Kürtaj işlemi üreme fonksiyonlarını ve yumurtalıkları etkilemediği için hasta yeniden hamile kalabilir.  Kürtaj yeniden gebe kalmayı engellemediği gibi hamile kalmamak içn kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden biri değildir...