Bağcılar Kürtaj

Bağcılar Kürtaj steril ortamlarda gerçekleştirilmesi zorunlu olan cerrahi bir işlemdir.  Temelde basit bir operasyon olması nedeniyle ameliyat olarak kabul edilmez ancak tıbbi bir işlem olduğu da inkar edilemez.  Kürtaj rahim içinin tahliye edilmesi anlamına gelen, uzun yıllardır dünyada uygulanan bir yöntemdir.  Teknolojinin gelişimiyle birlikte kürtaj operasyonlarında vakumlu kürtaj yöntemi kullanılmaya başlanmıştır.  Eski tarihlerde kazıma yöntemiyle gebeliğe son verilirken, bu işlemin verdiği acı ve ağrı kadın hastaları hem fiziken hem mental olarak zorlamaktaydı.

Bağcılar Kürtaj yapan yerlerden biri olan Kartal Kadın Doğum Merkezimiz, dünya genelinde tercih edilen vakumlu kürtaj yöntemi ile ağrı sızı olmaksızın istenmeyen gebeliğe son vermektedir.  Evli veya bekar 18 yaşını doldurmuş, gebeliği 10 haftalığı geçmeyen hastalarımızda onayları dahilinde kürtaj yapmaktadır. Vakum aspirasyon işleminde her hastaya özel kanüller kullanılarak, operasyon sonrasında enfeksiyon riski minimum düzeye indirilmiştir. 10 ile 20 dakika arasında süren işlem öncesinde hastaya genel veya lokal anestezi verilmektedir. 

Kürtaj hakkında merak ettiklerinizi ve bilinmesi gerekenleri öğrenmek için kliniğimizi ziyaret edebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz. Operasyon öncesi ve sonrası hakkında sizleri bilgilendirmek, en iyi sağlık hizmetini almanız için buradayız...