Kürtaj Yapan Hastaneler

Kürtaj yapan hastaneler özel veya devlet yönetiminde olabilir.  Kürtajın ülkemizde yasallaştırıldığı günden bu güne sağlık kuruluşları ve klinikler kürtaj hizmeti vermektedirler.  Kartal Kadın Doğum Merkezimizde güvenilir, hasta bilgileri tamamen gizliliğini koruyan, en steril ortamda uzman doktorlar tarafından kürtaj işlemi yaptırabilirler.

Özellikle İstanbul ve yakın çevresinde Kürtaj Yapan Hastaneler arıyorsanız kliniğimize başvurarak işlem hakkında bilgi alabilirsiniz.  Kliniğimizde modern yöntemler ve son teknolojik cihazlar kullanılmakta olup,alanında uzmanlaşmış jinekologlar tarafından kürtaj operasyonu gerçekleştirilmektedir. 

Gebelik sonlandırma olarak bilinen kürtaj işlemi sanıldığı üzere ameliyat değildir ancak cerrahi bir operasyondur. Hasta operasyonun ardından 20 dakika gibi bir süre sonrasında normal hayatına dönebilir.  Operasyon sonrasında hastada yoğun olmayan kanama görülmesi normal bir durumdur.  Kürtaj işleminin ardından hasta 6 ile 10 hafta arasında adet görmeye başlayabilir. 

Kürtaj Yapan Hastaneler iyi araştırılmalı, merdiven altı kliniklerde ve steril olmayan ortamlarda gerçekleştirilmemelidir. Aksi taktirde hasta enfeksiyona maruz kalarak ciddi sağlık problemleri yaşayabilmektedir....