Şişli Kürtaj

Şişli Kürtaj işlemi anestezi altında gerçekleşen tıbbı bir müdahaledir. 18 yaşını doldurmuş gebe kalan her kadın kendi rızası dahilinde hamileliğini erken dönemde sonlandırma hakkına sahiptir.  Evli bayanlar eşlerinden kürtaj işlemi için onay almak zorundadır.  18 yaşını doldurmayan kişilerin kürtaj olabilmeleri için ailelerin izinleri gerekir, aksi taktirde işlem hiç bir sağlık kuruluşunda yasal yollarla gerçekleştirilemez. 

Şişli Kürtaj işlemi ne kadar sürer sorunuzun yanıtını hemen verelim. Vakumlu kürtaj tekniğiyle gerçekleştirilen gebeliği sonlandırma işlemi ortalama olarak 10 ile 15 dakika arasında sürer. Bazı durumlarda rahim içinde parça kalıp kalmadığı küret isimli aletle kontrol edilmektedir.

Merak edilen ve araştırılan bir diğer konu ise düşük sonrası kürtajın yapılıp yapılmadığı meselesidir.  Düşük gerçekleştiğinde kese kendiliğinden vücuttan dışarı atıldıysa kürtaja gerek yoktur. Kanamanın başladığı andan itibaren doktorunuz ultrason ile takip ederek keseyi kontrol eder.  Dışarı atılmadığı kesinleştiğinde ve kanamanın devam ettiği durumlarda kürtajın yapılması mecburidir. 

Şişli Kürtaj yapan yerleri araştırıyorsanız İstanbul'un en iyi sağlık kuruluşlarından biri olan Kartal Kadın Doğum Merkezini tercih edebilirsiniz. Modern cihazlar ve uzman doktor kadrosuyla sağlığınızı önemseyen bir hizmet anlayışı sizi bekliyor olacak...