Kürtaj Hangi Tip Anestezi Uygulanır?

Kürtaj Hangi Tip Anestezi Uygulanır sorusuna uzmanlarımızdan aldığımız doğru bilgilerle yanıt vermek istiyoruz. Kadınlar için zor bir karar olan kürtaj, bebek aldırma hem fiziksel hem de psikolojik açıdan bazı zorluklara neden olabilir. Rahmin tahliye edilmesi anlamına gelen kürtaj operasyonunda cenin vakumlu kürtaj yöntemiyle dışarıya atılmaktadır. Bu operasyonun her anlamda hasta için kolay ve konforlu olabilmesi adına işlem öncesinde anestezi verilmektedir. 

Fizyolojik açıdan ağrısız ve konforlu bir işlem olabilmesi adına Kürtaj Hangi Tip Anestezi Uygulanır sorusuna vereceğimiz cevap Genel anestezi olacaktır. Sürecin yıpratıcı ve yorucu olmaması adına konforlu şartlar altında gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.  Kürtaj işlemi 15 dakika sürmekle birlikte anestezi etkisinin geçmesiyle birlikte hasta günlük hayatına dönebilmektedir. 

Kürtaj Hangi Tip Anestezi Uygulanır sorusuyla  birlikte kürtaj işleminde iki tür anestezi yöntemi uygulanmaktadır.  Ekseriyetle genel anesteziyle yapılan kürtaj işlemi, lokal anesteziyle de gerçekleştirilmektedir.  Kartal Kadın Doğum Merkezimizde kürtaj işlemi talep eden hastalarımız anestezi yöntemini kendileri seçebilmektedir...